symlogo
miernik czasu reakcji

Miernik czasu reakcji – cena i zalety. Sprawdź, jak zmienia się czas hamowania

Odpowiedzialne zachowanie na drodze wymaga nierzadko uświadomienia sobie zagrożeń oraz konsekwencji nieprzemyślanych decyzji. Jednym z urządzeń, które może w tym pomóc, jest miernik czasu reakcji. Dzięki niemu możesz sprawdzić, jak zmienia się czas hamowania w różnych sytuacjach oraz jak ważny jest refleks.

Miernik czasu reakcji – sprawdź swój czas hamowania

Jednym z nowoczesnych urządzeń, które pomogą Ci uświadomić sobie, jak ważne są czas i szybkie decyzje, jest miernik czasu reakcji. Pod tą nazwą kryje się nowoczesne urządzenie przeznaczone do badania szybkości podejmowanych decyzji. Na podstawie zgromadzonych informacji jesteśmy w stanie wyznaczyć: średnią czasów reakcji, czas minimalny oraz maksymalny.

Dzięki temu urządzeniu możesz przede wszystkim poznać szybkość swoich reakcji w przypadku wystąpienia konieczności hamowania awaryjnego. Dzieje się to na podstawie przerwy między bodźcem (sytuacją zagrożenia) a podjętym działaniem. W ten sposób jesteś w stanie upewnić się, czy czas reakcji nie jest nadmiernie wydłużony.

Dlaczego warto wynająć miernik czasu reakcji?

Miernik czasu reakcji pozwala przede wszystkim ocenić refleks kierowcy w różnych sytuacjach. Podczas zajęć realizowanych na eventach przekonasz się, jaka jest całkowita droga zatrzymania pojazdu na różnych nawierzchniach. Poznasz czas hamowania, kiedy jezdnia jest sucha, mokra i ośnieżona. Podczas naszych zajęć dowiesz się, jak na Twoją zdolność reagowania na bodźce ogranicza alkohol oraz środki odurzające. 

Dodatkowo możesz przekonać się oraz w jaki sposób używanie telefonu wpływa na czas hamowania. Celem zajęć jest uświadomienie zagrożeń, konsekwencji nieprzemyślanych decyzji oraz wpływu różnych rozpraszaczy na nasz refleks.

miernik czasu reakcji

Jak zmienia się czas hamowania?

Jednym z czynników, które wpływają na czas hamowania, jest rodzaj nawierzchni. Warunki atmosferyczne nie osłabiają refleksu, ale przede wszystkim wydłużają przerwę między reakcją kierowcy a faktycznym zachowaniem samochodu. Dlatego też każdy kierowca ma obowiązek dostosowania prędkości  do warunków panujących na drodze.

Co ważne, pod tym stwierdzeniem nie kryją się wyłącznie czynniki pogodowe, ale również natężenie ruchu czy też znaki i przepisy ruchu drogowego.  Musisz wziąć pod uwagę, że wpływ na czas hamowania mają również takie czynniki jak: stan techniczny pojazdu  oraz refleks kierowcy. Szacuje się, że czas reakcji skupionego kierowcy wynosi około 1 sekundę. 

Jeżeli samochód porusza się z prędkością 30 km/h, droga hamowania wynosi około 7-11 metrów. Zwróć jednak uwagę na zależność: im wyższa prędkość, tym dłuższa staje się droga hamowania. Dodatkowo musisz pamiętać o czasie potrzebnym na zadziałanie układu hamulcowego, który wynosi około 0,3-0,4 sekund. Zwróć uwagę, jak zmienia się droga hamowania przy różnych prędkościach:

  • 15-19,5 m – przy 50 km/h,
  • 21-27 m – przy 70 km/h,
  • 27,5-35 m – przy 90 km/h.

Dla kogo miernik czasu reakcji to dobre rozwiązanie?

Miernik czasu reakcji to nowoczesny symulator, który sprawdzi się doskonale podczas eventów edukacyjnych. Dzięki niemu uczestnicy mogą zrozumieć, z jakimi niebezpieczeństwami wiąże się zbyt szybka jazda samochodem, korzystanie z telefonu lub inne rozpraszacze. Miernik czasu reakcji znajduje się również w ofercie dla organizacji. Ta propozycja jest skierowana do klientów takich jak: szkoły czy jednostki samorządu terytorialnego. Jesteśmy gotowi, by zorganizować dla Ciebie kampanie profilaktyki przeciwalkoholowej. 

Ponadto wprowadzamy ofertę dla firm ubezpieczeniowych oraz klientów indywidualnych, w ramach której organizujemy kompleksowe szkolenia. Takie “Dni bezpieczeństwa” obejmują również dodatkowe usługi takie jak: profesjonalne ćwiczenia udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej czy omówienie przez policjanta ruchu drogowego przyczyn i skutków wypadków drogowych.

Jak wyglądają zajęcia na mierniku czasu reakcji w praktyce?

Zajęcia na mierniku czasu reakcji opierają się przede wszystkim na sprawdzeniu swojego refleksu w różnych warunkach. Nasz symulator obejmuje weryfikację swoich możliwości na jezdni śliskiej, ośnieżonej oraz suchej. Na podstawie wyników można porównać, jak zmienia się szybkość naszych reakcji, a w konsekwencji również droga i czas hamowania. 

Dodatkowo wprowadzamy możliwość założenia alkogogli, które symulują upośledzenie zmysłów po spożyciu alkoholu. Następnie uczestnicy spotkań mogą wsiąść na miejsce kierowcy i przekonać się na własnej skórze w kontrolowanych warunkach, jak zmienia się droga oraz czas hamowania w takiej sytuacji.

Miernik czasu reakcji – cena za wynajem z profesjonalną obsługą

Jeżeli chcesz wynająć miernik czasu reakcji, cena zależy przede wszystkim od wybranej oferty. To nowoczesne urządzenie znajduje się w pakiecie Premium oraz All-In-One w przypadku eventów. Zapewniamy profesjonalną obsługę i wynajem również innych urządzeń takich jak:

 

Dla organizacji oraz szkoleń w formie “Dni bezpieczeństwa” przygotowaliśmy oprócz symulatorów:

  • pokaz ratownictwa medycznego z wykorzystaniem symulatorów,
  • ćwiczenia udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzone przez zespół Mistrza Europy w Ratownictwie Medycznym,
  • rozmowa “o cienkiej granicy bezpieczeństwa” z psychologiem transportu i sprawcą śmiertelnego wypadku drogowego,
  • omówienie przez policjanta ruchu drogowego przyczyn i konsekwencji wypadków drogowych.

 

Jeżeli zainteresowała Cię nasz oferta, zapraszamy do kontaktu! Dopasujemy ofertę do Twoich potrzeb i przedstawimy szczegóły!

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.
Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.