symlogo
Symulatory
- postaw na bezpieczeństwo!

POSTAW NA BEZPIECZEŃSTWO


– Obsługa i wynajem symulatorów

Realistyczny symulator jazdy samochodem dostarcza bez wątpienia wiele rozrywki. Zwróć jednak uwagę, że tego typu urządzenia mogą uświadamiać konsekwencje brawurowej jazdy, uczyć zasad bezpiecznego zachowania w ruchu drogowym i przestrzegać przed błędami. Poniżej znajdziesz symulatory jazdy samochodem w różnych sytuacjach.

wynajem symulatorów, postaw na bezppieczeństwo

SYMULATOR ZDERZEŃ

Podczas organizowanych eventów udostępniamy symulator zderzeń, który zapewnia jednocześnie efekt “fun” oraz uświadamia zagrożenie.

 

 • samochód z niewielką prędkością uderza w stojącą przeszkodę,

 • symulator zderzeń uświadamia, dlaczego tak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa.

 

To urządzenie jest również często spotykane jako symulator wypadku. Należy jednak zaznaczyć, że urządzenie to prezentuje konsekwencje kolizji przy małej prędkości, na przykład na parkingu. Symulator zderzeń robi ogromne wrażenie na uczestnikach organizowanych przez nas wydarzeń i uświadamia, dlaczego tak ważne jest skupienie na drodze.

SYMULATOR dachowania pojazdu

Na eventy udostępniamy również symulatory jazdy samochodem, które umożliwiają stawienie czoła zagrożeniom wynikającym z bagatelizowania podstawowych przepisów. Przykładem może być zapinanie pasów bezpieczeństwa. Konsekwencje ignorowania przepisów pokazuje między innymi symulator dachowania.

 • Symulator dachowania pojazdu uświadamia przede wszystkim, dlaczego należy zapinać pasy bezpieczeństwa. Dodatkowo prezentujemy, w jaki sposób prawidłowo dostosować pasy sobie i pasażerom, by nikomu nie stała się krzywda. Symulator dachowania jest wykonany na nadwoziu Toyoty Yaris II.
 • Uczestnicy wchodzą do środka i mogą doświadczyć, co może się dziać z ich ciałem podczas wypadku. Symulator dachowania pojazdu ma aż 4 miejsca. Dzięki temu w krótszym czasie z symulatora może skorzystać więcej osób. Symulator dachowania cieszy się dużym zainteresowaniem podczas organizowanych przez nas wydarzeń.
 • Podczas pokazu symulator dachowania pojazdu można obrócić wokół własnej osi w trzech zakresach prędkości. Dodatkowo istnieje możliwość zatrzymania urządzenia podwoziem do góry. Dzięki temu uczestnik może poczuć, co dzieje się z jego ciałem podczas “wiszenia” na pasach bezpieczeństwa. W ten sposób symulator dachowania pojazdu uświadamia, dlaczego należy zwracać uwagę na prawidłowe założenie zabezpieczeń.
wynajem symulatorów, postaw na bezppieczeństwo
jakie atrakcje na festyny
wynajem symulatorów, postaw na bezppieczeństwo

Symulator decyzyjnego czasu reakcji

Wynajem symulatorów i ich obsługa obejmuje także symulator decyzyjnego czasu reakcji na zagrożenia. Dzięki niemu uczestnicy zrozumieją, jak ważne są ułamki sekund.

 • Te symulatory jazdy samochodem pozwalają ocenić refleks kierowcy w przypadku konieczności hamowania awaryjnego.

 • Uczestnik dowiaduje się, jak ważne są ułamki sekund w przypadku różnych nawierzchni (suchej, mokrej lub ośnieżonej jezdni).

 • Wykonujemy także ćwiczenia, dzięki którym uczestnik eventu zrozumie, że nawet rozmowa telefoniczna przez zestaw głośnomówiący ma istotny wpływ na czas reakcji na zagrożenia.

Symulator wybuchu poduszki powietrznej

Nasze symulatory jazdy samochodem pomagają również zrozumieć sposób działania systemów bezpieczeństwa.

 • Symulator wybuchu poduszki powietrznej imituje prawdziwy wystrzał tego systemu zabezpieczeń.

 • Uczestnik eventu może samodzielnie doświadczyć, jak niewiele czasu potrzeba, by system zadziałał.

 • Nasze usługi to nie tylko wynajem symulatorów, ale również profesjonalna obsługa. Dlatego każdy uczestnik otrzyma najważniejsze informacje dotyczące zagrożeń związanych z działaniem poduszki powietrznej podczas codziennej jazdy. Powiemy również, co zrobić, by ich uniknąć.

wybuch poduszki powietrznej
wynajem symulatorów, postaw na bezppieczeństwo

Symulator wagi przeciążeniowej

Podczas eventu prezentujemy również symulatory, które pomogą zrozumieć, jak duże zagrożenie wiąże się z przedmiotami pozostawionymi w samochodzie “luzem”, czyli bez zabezpieczeń.

 • Symulator wagi przeciążeniowej to specjalna waga, która umożliwia sprawdzenie, jak ciężkie stają się przedmioty podczas zderzenia lub gwałtownego hamowania.

 • Uczestnik eventu może wejść na wagę i sprawdzić, z jaką siłą nacisku może uderzyć w kierowcę lub innego pasażera. Dotyczy to również dowolnego przedmiotu, na przykład butelki wody, torebki.

Zrozum ryzyko, czyli alkogogle
i narkogogle

Obsługa i wynajem symulatorów obejmują również alkogogle i narkogogle. Dzięki nim prezentujemy, z jakimi zagrożeniami może wiązać się prowadzenie samochodu po używkach.

 • Alkogogle i narkogogle mają uświadomić, jak zmienia się postrzeganie rzeczywistości pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

 • Uczestnik wykonuje kilka prostych zadań podczas spaceru z przeszkodami. Alkogogle i narkogogle zaburzają obraz rzeczywistości zgodnie z ilością spożytych substancji.

 • Poprzez alkogogle i narkogogle uczestnik może zrozumieć, jak duży pojawia się problem z koordynacją ruchów oraz realną oceną sytuacji.

narkogogle cena

Symulator bezpiecznej jazdy

Symulator bezpiecznej jazdy posiada kilkadziesiąt scenariuszy, różnorakich sytuacji drogowych, które zawierają się wśród najczęstszych przyczyn wypadków drogowych młodych kierowców.

Uczestnicy szkolenia będą mogli pod okiem Instruktora BRD, przećwiczyć symulacje najczęstszych przypadków zdarzeń drogowych, a dzięki temu w porę dostrzegać zagrożenia oraz uświadamiać ryzyko.

Podczas korzystania z symulatora zobrazujemy niebezpieczeństwa prowadzenia pojazdu w alkogoglach.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.
Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.