symlogo
symulator dachowania wynajem

Symulator dachowania – wynajem. Poczuj na własnej skórze konsekwencje brawurowej jazdy

Stawiamy przede wszystkim na uświadamianie konsekwencji brawurowej jazdy niezgodnej z przepisami. Jednym z rozwiązań, jakie udostępniamy naszym klientom, jest symulator dachowania. Wynajem tego urządzenia wraz z profesjonalną obsługą zapewnia całą oprawę związaną z przedstawieniem zasad postępowania, przeprowadzeniem symulacji oraz omówieniem wniosków. Dlaczego symulator dachowania to dobry wybór? Odpowiadamy.

Symulator dachowania – doświadczaj zagrożenia w kontrolowanych warunkach

Symulator dachowania to pierwszy krok do uświadomienia uczestnikom naszych spotkań, jak ważne jest bezpieczeństwo. Mówimy jasno, co może się stać, jeżeli przekroczymy prędkość, czego konsekwencją będzie dachowanie. Pokazujemy, jak ważne w takich sytuacjach jest zapinanie pasów. Jakie możliwości zapewnia symulator dachowania? Wynajem tego urządzenia obejmuje zarówno obsługę, jak i przeprowadzenie ćwiczeń uświadamiających skalę zagrożenia.

Jeżeli szukasz atrakcji na organizowany event lub szkolenia związane z bezpieczeństwem, symulator dachowania zapewni wiele emocji wszystkim uczestnikom zajęć. Konstrukcja tego urządzenia pozwala na “dachowanie” w kontrolowanych warunkach. Dzięki temu każdy uczestnik spotkania dowie się, co dzieje się z ciałem, przedmiotami pozostawionymi wewnątrz  oraz samochodem podczas wypadku. Jak to możliwe, że symulatory dachowania odzwierciedlają faktyczne niebezpieczeństwo?

Dlaczego warto wynająć symulator dachowania?

Mobilny symulator dachowania wykorzystuje nadwozie Toyoty Yaris II. Z urządzenia mogą skorzystać aż 4 osoby jednocześnie. Następnie istnieje możliwość okręcenia pojazdu wokół własnej osi. Do dyspozycji mamy 3 zakresy prędkości. Symulator dachowania możemy okręcać w lewą i prawą stronę. Najwięcej emocji wśród uczestników spotkań wzbudza możliwość zatrzymania pojazdu przez operatora w pozycji podwoziem do góry. W takim przypadku uzyskujemy efekt “wiszenia” na pasach. 

Co konkretnie uświadamiają symulatory dachowania? Obroty o 360 stopni wymagają zabezpieczeń nawet w kontrolowanych warunkach, a co dopiero podczas samodzielnej jazdy samochodem. Co pomoże Ci zrozumieć symulator dachowania? Wynajem i obsługa tego urządzenia to przede wszystkim:

 • Zaprezentowanie realnych skutków dachowania. Uczestnik spotkania sprawdzi, jak zachowuje się ciało ludzkie podczas dachowania lub inne wolne przedmioty.
 • Uświadamianie, dlaczego tak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa i prawidłowe zabezpieczenie innych elementów w samochodzie.
 • Pozwala zrozumieć, jakie funkcje spełniają pasy bezpieczeństwa podczas koziołkowania.
 • Pomoże Ci również przećwiczyć zachowanie w takich sytuacjach, by uniknąć większych obrażeń.
 • Możliwość przećwiczenia ewakuacji oraz wyjścia z samochodu po koziołkowaniu.
symulator dachowania wynajem

Dla kogo symulatory dachowania to dobre rozwiązanie?

Symulatory dachowania to urządzenia, z których może skorzystać każdy, kto spełnia podstawowy warunek wzrostu – powyżej 130 cm. Istnieje możliwość skorzystania z urządzenia wraz z całą rodziną. Jeżeli dziecko jest nieletnie, musi posiadać zgodę opiekuna lub rodzica. Symulatory dachowania sprawdzają się doskonale jako atrakcja służąca edukacji poprzez zabawę. Dlatego też możesz wynająć taką maszyn na:

 • szkolenia z zakresu bezpieczeństwa, na przykład: amfiteatry, centra handlowe, parki – ogólnodostępne, komercyjne wydarzenia,
 • symulatory dachowania sprawdzą się również w przypadku dni bezpieczeństwa organizowanych w firmach – w takim przypadku oferujemy znacznie więcej!
 • pokazy przeprowadzane na symulatorach sprawdzają się również w organizacjach państwowych, szkołach. Edukacja poprzez zabawę w przypadku młodych osób przyniesie pożądane efekty, czyli uświadomienie zagrożenia i wywołanie emocji, które zostaną w pamięci na długo.

Jak wyglądają zajęcia na symulatorze dachowania w praktyce?

Symulatory dachowania są całkowicie bezpieczne dla uczestników naszych spotkań. Podczas zajęć dajemy przede wszystkim szansę na uzyskanie informacji o sposobach prawidłowego zapinania osoby dorosłej czy też dziecka. Zanim przejdziemy do zajęć praktycznych, powiemy, jak działają symulatory dachowania i jakie zadania wykonamy.

 1. Przygotowanie do lekcji z symulatorem dachowania, czyli prawidłowe zapięcie pasów.
 2. Następnie zaczynamy obroty urządzenia i wrzucamy plastikową kulkę, która pokazuje, jak zmienia się waga raz zachowanie niezabezpieczonych przedmiotów podczas wypadku.
 3. Symulatory dachowania umożliwiają również ustawienie sprzętu “podwoziem do góry”, a uczestnik pozostaje w pozycji “wiszącej” na pasach. W tym momencie jest w stanie zrozumieć, że pasy odgrywają w tym przypadku kluczową rolę.
 4. Nasza oferta to również możliwość nauki pierwszej pomocy oraz ewakuacji, gdy pojazd znajduje się “podwoziem do góry”

Symulator dachowania – wynajem z profesjonalną obsługą

Efekt koziołkowania występuje podczas wielu wypadków drogowych. podczas których kierowca nie dostosował prędkości do warunków na drodze. Według statystyk policji o ruchu drogowym, w 2020 roku zostało spowodowanych niedostosowaniem prędkości do warunków na drodze. Nierzadko kończyły się one dachowaniem. Dlatego wiedza na temat pierwszej pomocy i ewakuacji kierowcy lub pasażera jest tak ważna. 

Jeżeli chcesz wynająć symulator dachowania, cena, szczegóły zajęć oraz zawartość pakietu zostaną przedstawione na rozmowie. Zapraszamy do kontaktu i skorzystania z naszej oferty wynajmu symulatorów dachowania.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.
Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.