symlogo
alkogogle wynajem

Alkogogle wynajem – przekonaj się na trzeźwo, jak wpływa na Ciebie alkohol

W naszej ofercie znajduje się wiele symulatorów, które pomagają w zrozumieniu konsekwencji nieodpowiedzialnego zachowania na drodze. Jednym z nich są alkogogle. Wynajem tego urządzenia pozwala na symulację ograniczeń kierowcy znajdującego się pod wpływem alkoholu. Dlaczego warto wypożyczyć alkogogle? Co to jest? Odpowiadają nasi eksperci.

Alkogogle – co to jest?

Jednym z urządzeń, które najbardziej działa na wyobraźnię uczestników naszych spotkań, są alkogogle. Co to jest i jak działa? Ten  innowacyjny produkt pozwala na symulację upośledzenia zmysłów po zażyciu środków odurzających – w tym przypadku alkoholu. Specjalne okulary zostały stworzone w taki sposób, by umożliwiały imitację postrzegania rzeczywistości przez osobę w stanie upojenia. 

Dlaczego warto wypożyczyć alkogogle? Wynajem tego urządzenia ma na celu uświadomienie, z jakimi zagrożeniami wiąże się jazda samochodem pod wpływem alkoholu. Mówimy tutaj o ograniczeniach, które pojawiają się nawet po spożyciu niewielkiej ilości napojów wyskokowych. Nasze działania mają charakter prewencyjny, a realizacja zajęć z wykorzystaniem alkogogli pozostawia na długo ślad w pamięci każdego uczestnika.  

Jak działają alkogogle?

Alkogogle mogą wydawać się niepozornym urządzeniem, które w rzeczywistości niesie ze sobą niezwykły przekaz. Kiedy uczestnik zajęć zakłada je na oczy, przekonuje się na własnej skórze, co dzieje się z jego zmysłami pod wpływem środków odurzających. Alkogogle pozwalają przede wszystkim na demonstrację upośledzenia postrzegania rzeczywistości, które dotyczy:

 • obniżenia koncentracji,
 • spowolnienia czasu reakcji,
 • niemożności określenia kierunków,
 • zniekształcenia widzianego obrazu,
 • utrudnienia w ocenie odległości oraz sytuacji na drodze,
 • podwójne widzenie,
 • ograniczenia koordynacji mięśniowej.

 

Jaki poziom upojenia alkoholowego imitują alkogogle? Wynajem może obejmować urządzenie o różnym zakresie oraz symulację widzenia za dnia lub w nocy. W IntroHL udostępniamy alkogogle dzienne, dzięki którym uczestnicy zajęć odczuwają ograniczenia związane z obecnością alkoholu we krwi na poziomie: 0,8-1,5 promila. 

alkogogle wynajem

Alkogogle – wynajem w praktyce

Symulatory umożliwiają pokazanie zagrożeń poprzez wykonywanie prostych zadań. Dotyczy to również urządzenia, jakim są alkogogle. Wynajem obejmuje również profesjonalną obsługę, dzięki czemu każdy uczestnik zyska merytoryczne informacje na temat konsekwencji jazdy samochodem pod wpływem alkoholu. W ten sposób łączymy zabawę z walorami edukacyjnymi. Po wstępie jednego z naszych ekspertów przychodzi czas na weryfikację empiryczną jego słów. 

 

Zajęcia w alkogoglach – ćwiczenia

Zakładamy uczestnikom alkogogle i prosimy o wykonanie prostych czynności, które w stanie trzeźwości nie sprawiają najmniejszych problemów. Przykładem może być: 

 • Przejście kilku metrów po prostej linii.
 • Spacer slalomem między pachołkami.
 • Chwytanie piłki jedną ręką.
 • Zbieranie różnych przedmiotów.
 • Chwytanie kubka, a następnie napicie się wody.

 

Nawet te standardowe działania pokazują, jak duże zagrożenia wiążą się z prowadzeniem pojazdu pod wpływem alkoholu. My idziemy jednak krok dalej!

Sprawdź również: Symulator dachowania – wynajem. Poczuj na własnej skórze konsekwencje brawurowej jazdy

Alkogogle – wynajem i profesjonalna obsługa z IntroHL

Oprócz standardowych ćwiczeń, o których wspominamy powyżej, oferujemy znacznie więcej. Wykorzystujemy w pełni możliwości, jakie dają alkogogle. Wypożyczenie i profesjonalna obsługa z IntroHL zapewni dodatkowe doświadczenia. Każdy uczestnik spotkania przekona się na własnej skórze, jak jeździ się samochodem pod wpływem alkoholu. Jest to możliwe dzięki samochodom dostosowanym do nauki jazdy.

Na miejscu pasażera siada jeden z naszych instruktorów, który ma pełną kontrolę nad samochodem i może w każdej chwili skorzystać z dodatkowego pedału hamulca. Z kolei kierowcą jest uczestnik zajęć w alkogoglach. Dlatego warto wynająć u nas symulatory z profesjonalną obsługą. Wiesz już, czym są i jak działają alkogogle. Wypożyczenie tego sprzętu jest możliwe w ramach jednej z naszych ofert. Kto może z niej skorzystać?

Dla kogo alkogogle będą dobrym wyborem?

Alkogogle będą dobrym wyborem dla każdego, kto realizuje działania mające na celu zwiększenie świadomości, jak ważną rolę odgrywają nasze decyzje na drodze. Sprawdzą się doskonale podczas różnych eventów, na przykład: festyny, pikniki rodzinne, dni bezpieczeństwa organizowane w różnych miejscach publicznych. 

Organizujemy również kampanie profilaktyki przeciwalkoholowej dla jednostek samorządu terytorialnego oraz szkół. Jeżeli chciałbyś skorzystać z naszej oferty jako klient indywidualny, również zapraszamy do kontaktu! Możesz napisać do nas wiadomość e-mail, zadzwonić lub wypełnić formularz kontaktowy.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.
Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.