symlogo
niższe stawki oc, jak otrzymać zniżki na ubezpieczenie samochodowe

Niższe stawki OC dla jeżdżących bezpiecznie. Jak otrzymać zniżki na ubezpieczenie samochodu?

Niższe stawki OC tylko dla kierowców przestrzegających przepisów ruchu drogowego – to nowy plan rządu na podniesienie bezpieczeństwa na drogach. Nadchodzą poważne zmiany w przepisach, które mają charakter prewencyjny. Co się zmieni? Kto i jak będzie mógł otrzymać zniżki na ubezpieczenie samochodu? Odpowiadamy.

Nowe przepisy! Zniżki na ubezpieczenie samochodu

Rząd planuje wprowadzenie systemu zachodniego do przepisów obowiązujących w Polsce. Zakłada on wiele udogodnień, ale może wiązać się również z utrudnieniami w obszarze ubezpieczeń samochodowych. Spójrzmy na najważniejsze zmiany, które mogą dotyczyć także Ciebie.

 • Jazda bez prawa jazdy z opiekunem to jedna ze zmian, które planuje wprowadzić rząd. W efekcie istnieje większe ryzyko szkody, co wiąże się z zaostrzeniem warunków ubezpieczenia OC.
 • Zniżki na ubezpieczenie samochodu będą zależały od przestrzegania przepisów drogowych przez kierowców.  Rząd planuje wprowadzenie powiązania stawek OC z punktami karnymi oraz liczbą mandatów.
 • Niższe stawki OC dla jeżdżących bezpiecznie będą dostępne ponownie dla kierowcy dopiero po upływie określonego czasu

 

Niższe stawki OC dla jeżdżących bezpiecznie – obecne przepisy

Obecnie niższe stawki OC mogą otrzymać również kierowcy łamiący przepisy dzięki kursom pozwalającym na redukcję punktów karnych. Takie rozwiązanie nie ma charakteru prewencyjnego – nie powstrzymuje przed brawurową jazdą. Niższe stawki OC  zależą w dużej mierze od liczby kolizji. Należy jednak zaznaczyć, że wpływ na prawo do zniżek mają również:

 • wiek,
 • doświadczenie w roli kierowcy,
 • data produkcji ubezpieczanego samochodu,
 • regularne odnawianie umowy,
 • terminowe opłacanie składek,
 • ciągłość ubezpieczenia OC.

 

Jedną z powszechnych praktyk jest uzależnienie zniżki na ubezpieczenie samochodowe od bezszkodowej jazdy. Termin, w jakim będziesz mógł skorzystać gratyfikacji, zależy bezpośrednio od zasad obowiązujących w Twoim zakładzie ubezpieczeniowym. Co zmieni się po wprowadzeniu zmian planowanych przez rząd?

 

Sprawdź naszą ofertę dla firm ubezpieczeniowych!
wynajem symulatorów, postaw na bezppieczeństwo

Dla kogo niższe stawki OC dla jeżdżących bezpiecznie po zmianach?

W gazetach pojawiają się od pewnego czasu nagłówki prognozujące wyższe stawki ubezpieczenia dla wielu kierowców. Dlaczego i czy naprawdę to na nas czeka? Zmiany planowane przez rząd są wzorowane na systemie amerykańskim. Oznacza to wprowadzenie powiązania stawki OC z punktami karnymi. Jeżeli zależy Ci, by otrzymać korzystną ofertę na ubezpieczenie samochodu, zniżki otrzymasz jedynie w przypadku bezpiecznej jazdy zgodnej z przepisami. Jak zakład ubezpieczeniowy sprawdzi historię kierowcy?

 

Zakłady ubezpieczeniowe otrzymają dostęp do danych z CEPiK (Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców). Znajdują się w niej informacje z różnych źródeł, które umożliwiają realną ocenę jakości umiejętności kierowcy. Wśród danych pojawiają się między innymi:

 • informacje na temat badań technicznych pojazdu, a także
 • wykroczeń lub przestępstw stanowiących naruszenia przepisów ruchu drogowego i przypisanych im punktach karnych.

 

Na tej podstawie ubezpieczyciel będzie mógł podjąć decyzję, komu przyznać niższe stawki OC dla jeżdżących bezpiecznie. Historia wykroczeń oraz punkty karne stanie się głównym czynnikiem wpływającym na ubezpieczenie samochodu. Zniżki będą przyznawane na podstawie oceny ryzyka. Następnie zakład ubezpieczeń usunie wszystkie dane pobrane z CEPiK.

Ubezpieczenie samochodu – zniżki dzięki szkoleniu Postaw na Bezpieczeństwo

Może się okazać, że zniżki samochodowe na ubezpieczenie przestaną obowiązywać aż 2,5 mln osób.  Statystyki mówią jasno: tyle kierowców ma problemy z przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego. Dodatkowo ograniczenia mogą dotknąć opiekunów prawnych, którzy zdecydują się na udostępnienie dziecku swojego samochodu na rzecz jazd doszkalających bez prawa jazdy. Jak tego uniknąć i otrzymać zniżki samochodowe na ubezpieczenie?

Każdy z nas chciałby otrzymać niższe stawki OC. Nasza firma wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom kierowców. Proponujemy szkolenia jednodniowe, które umożliwią otrzymanie korzystniejszych warunków ubezpieczenia. Znaleźliśmy sposób na to, by utrzymać niższe stawki OC dla jeżdżących bezpiecznie. Co to oznacza? Proponujemy uzależnienie wartości składki od dodatkowych umiejętności kierującego.

Oferta dla firm ubezpieczeniowych i klientów indywidualnych

Dzień bezpieczeństwa to nasza propozycja zarówno dla firm ubezpieczeniowych, jak i klientów indywidualnych. Od grudnia 2021 roku wejdą w życie nowe przepisy, które uwzględniają zniżki na ubezpieczenie samochodu wyłącznie dla bezpiecznych kierujących. Dlatego też znaleźliśmy sposób na obniżenie ryzyka wystąpienia niepożądanego zdarzenia poprzez kompleksowe szkolenie zakończone otrzymaniem certyfikatu bezpieczeństwa drogowego.

Oferta Dnia bezpieczeństwa obejmuje między innymi: 

 • pokaz ratownictwa medycznego z zastosowaniem symulatorów, ćwiczenia udzielania pierwszej pomocy, 
 • spotkania z psychologiem transportu, osobą skazaną za spowodowanie wypadku drogowego oraz policjantem ruchu drogowego
 • doświadczenie zagrożeń w warunkach kontrolowanych poprzez wykorzystanie symulatorów
 • przygotowanie i rozdanie certyfikatów bezpieczeństwa, materiały edukacyjne.

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat i otrzymać zniżki na ubezpieczenie samochodu, zapraszamy do kontaktu! 

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.
Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.