symlogo
wynajem symulatorów, postaw na bezppieczeństwo

Podnosimy bezpieczeństwo na drodze – dlaczego warto podejmować takie działania?

Bezpieczeństwo na drodze zależy od nas samych, czyli uczestników ruchu drogowego. Twoje decyzje mogą mieć ogromne znaczenie dla życia i zdrowia innych. Z kolei nasze działania skupiają się na tym, by uświadamiać, jak ważną rolę odgrywa każdy z nas i uświadamiamy konsekwencje złych decyzji oraz brawurowej jazdy. Jak podnosimy bezpieczeństwo na drodze? Dlaczego warto podejmować takie działania i skorzystać z naszego wsparcia? Odpowiadamy.

Bezpieczeństwo na drodze – to nasz priorytet

Postaw na Bezpieczeństwo – nazwa naszej firmy mówi tak naprawdę wszystko. Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo na drodze i dążenie do tego, by uświadomić uczestnikom ruchu drogowego, jak ogromny wpływ może mieć jedna ryzykowna decyzja. Mówimy stanowczo STOP kierowcom, którzy wykazują się nie umiejętnościami, a jedynie brakiem wyobraźni i zdrowego rozsądku. 

Szerzenie kultury bezpiecznej jazdy to nasz priorytet, a do naszych działań wprowadzamy rozwiązania, które łączą walory edukacyjne i rozrywkowe. Kiedy decydujemy się na udział w ruchu drogowym, spoczywa na nas ogromna odpowiedzialność za każdą decyzję. Podczas Dni Bezpieczeństwa wskazujemy jasno zagrożenia, informujemy, jak ich uniknąć oraz uświadamiamy elementarne zasady bezpiecznej jazdy.

Bezpieczeństwo na drodze zaczyna się tak naprawdę jeszcze przed dołączeniem do ruchu drogowego. Kluczowe jest odpowiednie przygotowanie samochodu i weryfikacja jego sprawności. Jeżeli wszystko działa prawidłowo, reszta znajduje się w rękach kierowcy. Brzmi poważnie? A ubraliśmy tylko we właściwe słowa to, z czym mierzysz się każdego dnia, siadając na miejscu kierowcy.

Jak podnosimy bezpieczeństwo na drodze?

Każdy uczestnik ruchu drogowego jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo na drodze. Dlatego warto już teraz kierować się podstawowymi zasadami, które pozwolą uniknąć zagrożeń. Są to przede wszystkim:

 • obserwacja warunków pogodowych i dostosowanie do nich prędkości,
 • sygnalizowanie manewrów z odpowiednim wyprzedzeniem,
 • jazda za drugim samochodem w bezpiecznej odległości,
 • zapinanie pasów bezpieczeństwa,
 • wyznawanie zasady: PIŁEŚ, NIE JEDŹ.

 

Symulatory a bezpieczeństwo na drogach…

Wątpliwości dotyczące słuszności, choćby jednej z tych zasad rozwiejemy podczas Dni Bezpieczeństwa. Nasze działania pozwalają na bezpośrednie doświadczenie konsekwencji nieprzestrzegania powyższych nakazów. 

Wśród naszych działań, które pomagają podnosić bezpieczeństwo na drodze, pojawiają się przede wszystkim: zajęcia na symulatorach. 

 • Założenie alkogogli sprawi, że każdy uczestnik spotkania uświadomi sobie, jaki wpływ na percepcję bodźców ma nawet niewielka ilość alkoholu we krwi. Osoba zakładająca alkogogle może zobaczyć, że nawet tak proste czynności jak: slalom między pachołkami, wypicie wody z kubka sprawiają ogromny problem.  
 • Symulator zderzenia pokazuje, jak niebezpieczna może być kolizja nawet przy niewielkiej prędkości. Co musi dziać się z człowiekiem, gdy powoduje zderzenie, przekraczając prędkość? Takie doświadczenie uświadamia konsekwencje nieodpowiedzialnych decyzji i brawurowej jazdy. 
 • Wielu uczestników ruchu drogowego, w tym również doświadczeni, zawodowi kierowcy, decyduje się na jazdę bez pasów bezpieczeństwa. Symulator dachowania pokazuje, dlaczego prawidłowe zapięcie pasów jest ważne oraz co dzieje się z człowiekiem podczas obrotów pojazdu. 
 • Coraz większym problemem okazuje się również korzystanie z telefonu podczas jazdy samochodem. Ogranicza to możliwość podjęcia szybkiej decyzji oraz zareagowania w porę na zagrożenie. Symulator decyzyjnego czasu reakcji pozwala na ocenę refleksu kierowcy bez żadnych “rozpraszaczy”. Wykonujemy ćwiczenia, dzięki którym uczestnik eventu może zrozumieć, że nawet rozmowa telefoniczna przez zestaw głośnomówiący ogranicza zdolność szybkiej reakcji.

 

wynajem symulatorów, postaw na bezppieczeństwo

Dlaczego nasze działania są tak ważne w kwestii bezpieczeństwa na drogach?

Zajęcia na symulatorach to nie jedyne działania, które prowadzimy, by uświadomić, jak ważne jest bezpieczeństwo na drogach. Podczas Dni Bezpieczeństwa realizujemy przy udziale uczestników pokaz ratownictwa medycznego. Dodatkowo zapewniamy ćwiczenia udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Jednym z naszych działań są również warsztaty z terapeutą uzależnień i osobą skazaną za wypadek pod wpływem alkoholu.

W ramach Dni Bezpieczeństwa umożliwiamy także rozmowę z policjantem ruchu drogowego. Podczas takiego spotkania omawiamy najczęstsze przyczyny wypadków drogowych, a także ich poważne konsekwencje. Takie działania są niezwykle ważne, ponieważ podnoszą świadomość zagrożeń oraz ryzyka, jakie niesie ze sobą jazda niezgodna z przepisami. Dzięki wdrożeniu profilaktyki istnieje możliwość zredukowania liczby wypadków.

Uczestnik ruchu drogowego, który w kontrolowanych warunkach doświadczy konsekwencji łamania przepisów, zapamięta tę lekcję na długo. Świadomość zagrożenia odwiedzie go od działania zagrażającego życiu i zdrowiu. To z kolei wiąże się z poprawą bezpieczeństwa na drogach.

Bezpieczeństwo na drodze – statystyki nie pozostawiają złudzeń

Pozwólmy mówić statystykom. Poniżej znajduje się kilka ważnych informacji, które jasno wskazują, jak ważne są działania poprawiające bezpieczeństwo na drodze.

 • 23 450 zgłoszonych wypadków drogowych
 • 2 491 osób poniosło śmierć w wyniku wypadków drogowych
 • 96 ofiar śmiertelnych wśród dzieci do 14 roku życia
 • 26 463 osoby zostały ranne
 • 20 999 wypadków drogowych z winy kierujących
 • 5 708 wypadków drogowych, których przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu
 • 5 516 wypadków drogowych, których przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków
 • 2 318 wypadków drogowych, których przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu
 • 1 535 wypadków drogowych, których przyczyną było niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami

 

Powiedz STOP i postaw na bezpieczeństwo razem z nami!

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.
Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.