symlogo
wynajem symulatorów, postaw na bezppieczeństwo

Kurs z pierwszej pomocy dla firm – pierwszy krok do bezpieczeństwa i świadomości pracowników

 

Nieszczęśliwe wypadki i sytuacje, w których poszkodowany oczekuje naszej pomocy. Nikt z nas nie chce ich doświadczyć, ale mimowolnie pojawiają się w życiu każdego z nas. Strach, często paraliżuje obserwujących zdarzenie, a myśl: „co, jeśli zrobię więcej złego niż dobrego” powoduje, że czekamy bezczynnie na przyjazd karetki. Ratując życie, liczą się sekundy! Dlatego tak ważny jest kurs pierwszej pomocy dla firm.

Kurs pierwszej pomocy dla firm – wzmocnij bezpieczeństwo swoje i pracowników

Mamy obowiązek udzielić pomocy osobie, której zagraża śmierć lub poważny uszczerbek na zdrowiu. Co więcej, za nieudzielnie pierwszej pomocy grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm mają na celu przezwyciężyć nasz lęk przed ratowaniem życia drugiego człowieka. Tylko znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy oraz ćwiczenia praktyczne sprawią, że nabierzemy pewności siebie i uświadomimy sobie, że od naszej szybkiej, profesjonalnej reakcji może zależeć życie drugiej osoby. Pierwsza pomoc przed przybyciem lekarza zapobiega pogarszaniu się stanu zdrowia, podtrzymuje czynności życiowe, zmniejsza ból. Świadomy człowiek, po szkoleniu z pierwszej pomocy dla pracowników jest w stanie z bardzo dużym prawdopodobieństwem uratować czyjeś życie.

Kurs pierwszej pomocy dla firm to poczucie bezpieczeństwa w miejscu pracy i poza nim. Przeszkoleni pracownicy w udzielaniu pomocy w nagłych przypadkach to gwarancja szybkiej reakcji i zabezpieczenia podczas nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Pracownik po szkoleniu z pierwszej pomocy dla firm: wzmacnia bezpieczeństwo, budzi szacunek innych, zmniejsza ryzyko najpoważniejszych konsekwencji wypadków. 

Szkolenie z pierwszej pomocy dla pracowników – obowiązek czy wybór?

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm to ogromna korzyść dla: pracodawcy, miejsca pracy, ale również otoczenia, w którym przeszkolone osoby przebywają. Pracodawca ma obowiązek zorganizować kurs pierwszej pomocy dla minimalnie jednego pracownika w zakładzie. Liczba przeszkolonych „obowiązkowo” osób będzie zależała od charakteru miejsca pracy. Bezwzględnie na każdej zmianie powinna być dostępna osoba po kursie pierwszej pomocy dla firm. Do zadań pracownika po szkoleniu będzie należała troska o kompletność apteczki, a także obowiązek pomocy przedmedycznej w przypadku takiej konieczności.

To, ile osób weźmie udział w kursie pierwszej pomocy dla firm, to wybór pracodawcy. Mając na uwadze nieprzewidywalność organizmu ludzkiego w trudnych sytuacjach, warto zadbać o to, aby pracowników po szkoleniach z pierwszej pomocy było więcej niż jedna na zmianie. Im więcej pracowników, którzy nie boją się i potrafią udzielić pierwszej pomocy przed przyjazdem ratowników medycznych, tym większe poczucie bezpieczeństwa w miejscu pracy. 

wynajem symulatorów, postaw na bezppieczeństwo

Wybierz IntroHL i zorganizuj dla swoich pracowników dzień bezpieczeństwa

Dzień bezpieczeństwa w firmie? To doskonały pomysł na edukację pracowników z zakresu udzielania pierwszej pomocy połączony z rozrywką. Z IntroHL – Postaw na bezpieczeństwo, zorganizujesz kompleksową usługę szkoleniową zakończoną otrzymaniem certyfikatu bezpieczeństwa. Taki dzień naprawdę może być wyjątkowy! Nie tylko zintegruje pracowników, przysporzy wielu emocji, ale przede wszystkim sprawi, że Twoja firma będzie bezpieczna, dzięki profesjonalnemu szkoleniu z pierwszej pomocy dla pracowników.

Dzień bezpieczeństwa z IntroHL to wciągający pokaz ratownictwa medycznego oraz szkolenie z pierwszej pomocy prowadzone przez specjalistę – Marcina Borkowskiego, Mistrza Europy w Ratownictwie Medycznym. Podczas „szkoleniowego dnia” pracownicy mają okazję do rozmowy z: psychologiem transportu, osobą skazaną za spowodowanie wypadku drogowego i policjantem. W dniu bezpieczeństwa wykorzystujemy także symulatory, pojazdy szkoleniowe i alkogogle, które pozwalają Twoim pracownikom doświadczyć zagrożeń w kontrolowanych warunkach. Materiały edukacyjne? Raport z wydarzenia? To nasz standard. IntroHL – postaw na bezpieczeństwo, to gwarancja profesjonalnych szkoleń z zakresu pierwszej pomocy i bezpieczeństwa. 

Co zyskają Twoi pracownicy dzięki szkoleniom z pierwszej pomocy dla firm i zajęciom na symulatorach?

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm pozwalają pokonać strach pracownikom, którzy nie są pewni swoich umiejętności w udzielaniu ratunku poszkodowanym. Kurs sprawia, że osoby przeszkolone szybciej i pewniej wykonują czynności, które ratują ludzkie życie do czasu przyjazdu karetki.

Zajęcia na symulatorach takich jak: symulator dachowania, symulator zderzeń, symulator czasu reakcji, symulator wybuchu poduszki powietrznej to czas, w którym uczestnicy eventów mogą zapoznać się z zagrożeniem wynikającym z niezachowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Symulator pod okiem eksperta pozwala odczuć konsekwencje ignorowania przepisów oraz brawury. Organizowane przez IntroHL szkolenia z pierwszej pomocy to kilka godzin ćwiczeń, zdobywania potrzebnej wiedzy i mnóstwo fantastycznej zabawy.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.
Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.